Gotowanie z dzieckiem czas start

Skąd pomysł na gotowanie z dzieckiem ?

W dzisiejszych czasach wszyscy pędzimy, dom, praca, dom… Nie mamy czasu dla siebie a co dopiero dla dzieci. Jest to dosyć smutne ale w związku z tym przychodzę do ciebie z propozycją…

Skąd więc ten pomysł? To proste – z braku innej możliwości, jak już wiele z was wie “urlop macierzyński” wcale urlopem nie jest, są dzieci spokojne i są te bardziej wymagające. Być może ktoś stwierdzi, że nie jestem super matką, skoro nie potrafiłam zorganizować sobie dnia tak by móc w spokoju ugotować obiad dla rodziny. Nie przeczę ale z drugiej strony spędzanie większości czasu z dzieckiem wcale nie wyszło mi na złe a wręcz przeciwnie, nauczyło mnie cierpliwości i cieszenia się z naprawdę najmniejszych rzeczy.

Co tu znajdę?

“Mamo ugotuj mi” będzie miejscem gdzie znajdziesz sporo przepisów na szybkie i naprawdę proste przepisy, stworzone specjalnie po to by móc przyrządzić je razem z naszymi pociechami. Żeby nie być gołosłowną często na zdjęciach pokaże ci jak radzi sobie z nimi mój syn.

Dziecko w kuchni, czy to dobry pomysł ? 

Zastanawiasz się pewnie co można z tak małym dzieckiem robić w kuchni ? Uwierz, że wszystko! od zup, przez dania do oczywiście deserów (chyba wszyscy je uwielbiają). Twoje dziecko jest niejadkiem ? gwarantuję ci, że dzięki uczestniczeniu w całym procesie gotowania, zacznie jeść znacznie więcej i uda ci się przemycić więcej warzyw za którymi dzieci tak bardzo nie przepadają.

Czy gotowanie rozwija?

Jeśli jeszcze cię nie przekonałam, to co powiesz na to, że takie gotowanie nie dość, że pozwoli ci przekonać dziecko do chętniejszego jedzenia to jeszcze umocni wasze więzi i pozwoli dziecku na rozwój? Tak dokładnie, dobrze widzisz, gotowanie pomaga rozwijać myślenie logiczne, orientacje przestrzenną, relacje społeczno-emocjonalne, oraz małą motorykę. Ja widzę same zalety. Boisz się bałaganu? Kto z nas nie lubił w dzieciństwie się ubabrać, na kogo z nas rodzice nie krzyczeli że znów wróciliśmy z zielonymi kolanami? No właśnie… (zdaję sobie sprawę z wyjątków ale jednak te wspomnienia są niezapomniane)

To jak, zaczynamy?

Zachęciłam cię ? Jeśli odpowiesz twierdząco to zapraszam cię do naszego małego kuchennego świata, gdzie tworzymy wspaniałe wspomnienia dla nas samych i co najważniejsze dla naszych dzieci, bo kto z nas nie chce dla dziecka jak najlepiej ?

Jeśli nie jesteś mamą a innym członkiem rodziny nic nie stoi na przeszkodzie, by gotować z maluchami! Nie sugeruj się nazwą. Często słyszę “Ugotujmy to” dlatego stwierdziłam, że zwrot “Mamo ugotuj mi” najlepiej pasuje, ale czasem znajdziesz tu posty “Tato ugotuj mi” gdzie to tata będzie przygotowywał z synem pyszności 🙂

 

1 thought on “Gotowanie z dzieckiem czas start

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress